Terapia manualna

specjalistyczna rehabilitacja w Warszawie

Terapia manualna, czyli leczenie struktur kręgosłupa i stawów obwodowych rękami terapeuty w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych jest wykorzystywana od bardzo dawna. Jest najbardziej naturalnym sposobem przynoszenia ulgi w cierpieniu jednemu człowiekowi rękami drugiego człowieka i jak przed wiekami, tak po dzień dzisiejszy terapia manualna pozostaje jedną z niewielu dziedzin, gdzie terapeuta ma bezpośredni kontakt z chorym, a leczenie odbywa się bez udziału środków farmakologicznych, skomplikowanej aparatury czy też noża chirurgicznego.

Terapia

Terapia manualna zajmuje się badaniem i leczeniem tzw. zaburzeń czynnościowych w narządzie ruchu oraz określeniem przyczyn, które mogły do nich doprowadzić. Głównym działaniem terapii manualnej jest wykrywanie i usuwanie deficytów ruchowych (barier czynnościowych) zarówno w odniesieniu do ruchomości stawów kręgosłupa, krążka międzykręgowego, stawów obwodowych, jak i ruchomości tkanek miękkich związanych z narządem ruchu: skóry, tkanki podskórnej, powięzi, więzadeł, torebek stawowych, ścięgien, a przede wszystkim mięśni. Leczenie i ustępowanie dolegliwości bólowych jest niejako konsekwencją przywracania prawidłowych funkcji narządu ruchu. We Vratislvia Medica nasz doświadczony zespół fizjoterapeutów wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentem metody i techniki wg różnych koncepcji, przyczyniają się do poprawy stanu funkcjonalnego narządu ruchu, ale także regresji objawów. Do najbardziej znanych metod terapii manualnej należą: koncepcja Ackermanna, Hartmana, Mulligana, Kaltenborna-Evjentha czy Levitt’a oraz manipulacja powięziowa FDM (Fascial Distortion Model wg Typaldosa).

Pomagamy

u

W jakich schorzeniach wykorzystuje się terapię manulaną?

bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego  promieniujące do kończyn dolnych, górnych

bóle pochodzenia dyskowego

lumbago,

„rwa kulszowa”

„rwa ramienna”

bóle stawów biodrowych, kolanowych, stóp

bóle barków, łokci, nadgarstków

bóle głowy

bóle klatki piersiowej: przeszywające, opasujące

wady postawy, w tym skoliozy

zespół bolesnego barku

stany pourazowe kręgosłupa i stawów obwodowych

mioartropatie stawów skroniowo-żuchwowych (w tym z zaryglowaniem krążka śródstawowego) – leczenie we współpracy ze stomatologiem z zastosowaniem szyn relaksacyjnych i repozycyjnych, indywidualnie dobranych do każdego pacjenta

M

W jakich schorzeniach wykorzystuje się terapię manulaną?

zaawansowana osteoporoza

silny ból uniemożliwiający przeprowadzenia badania

nowotwory, zwłaszcza kości lub z przerzutami do kości

poważne zaburzenia narządów wewnętrznych

kręgozmyk prawdziwy w okolicy zabiegowej

niewydolność kręgowo-podstawna przy pracy na odcinku szyjnym kręgosłupa

Jeden pacjent kilku specjalistów

Pacjenci potrzebują multidyscyplinanego leczenia, więc pacjent prowadzony jest przez team terapeutyczny złożony m.in z lekarzy, stomatologów, fizjoterapeutów, osteopatów, seksuologów i psychologów.

Certyfikowani specjaliści z fizjoterapii, osteopatii, protetyki i endodoncji

Umów się na wizytę!

Chciałbyś wybielić zęby, naprawić swój zgryz?

Może bolą Cię plecy lub masz problem z nawracającą kontuzją?

Zadzwoń do nas a doradzimy Ci, która nasza

usługa jest dla Ciebie najlepsza!

Specjaliści 

którzy pomogą rozwiązać Twój problem:

Godziny przyjęć

 Klinika otwarta jest w następujące dni:

_

Poniedziałek – Piątek

od 8.00 do 21.00

Sobota

od 8.00 do 15.00

 

 

Inne godziny po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym

Fizjoterapia Warszawa, Rehabilitacja Warszawa  Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapeuta Warszawa, Rehabilitant Warszawa, Dietetyk Warszawa, Masaż Warszawa, Terapeuta Warszawa, Masażysta Warszawa, Stomatolog Warszawa, Ortodonta Warszawa, Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapia Warszawa, Implantolog Warszawa, Implanty  Warszawa, Rehabilitacja kręgosłupa, Terapia kręgosłupa, fala uderzeniowa Warszawa, fala uderzeniowa Warszawa, akupunktura, akupresura, igłoterapia, kręgarz, kręgarstwo, nastawianie kręgosłupa; osteopata Warszawa, osteopatia, spa, odnowa biologiczna, medycyna estetyczna, odchudzanie, refleksoterapia, trener personalny, trening personalny, sirio Warszawa, fizykoterapia, psycholog Warszawa, ortopeda Warszawa,
Adres: Nowolipki 27, 01-010 Warszawa
Telefon: +48 530120130

© 2018 LentaMedica Szerszmidt i Specjaliści . All rights reserved.