Fizjoterapia ortopedyczna

specjalistyczna rehabilitacja w Warszawie

Zapraszamy do skorzystania z oferty profesjonalnej rehabilitacji ortopedycznej, którą nasza placówka prowadzi od lat na terenie Krakowa. Posiadamy ogromne doświadczenie w dziedzinie rehabilitacji kręgosłupa, osób z problemami przeciążeniowymi, rehabilitacji przed- oraz pooperacyjnej, pourazowej i po złamaniach. Specjalizujemy się w profesjonalnie prowadzonych zabiegach fizjoterapeutycznych umożliwiających niwelowanie wszelkich kłopotów zdrowotnych związanych z pracą układu mięśniowo-szkieletowego. Umożliwiamy przywrócenie funkcji narządu ruchu, powrót do naturalnych aktywności życiowych, usunięcie skutków urazów oraz poprawienie kondycji chorych borykających się zarówno ze zmianami wrodzonymi jak i nabytymi.

Terapia

Wszystkie te sytuacje powodują nieprawidłowe/niesymetryczne ustawienie stawów skroniowo-żuchwowych. Praca tych stawów powinna być całkowicie sprzężona, tymczasem bardzo często jeden z nich jest obciążany o wiele bardziej niż drugi. Prowadzi to wtórnie do napięcia w obrębie mięśni i więzadeł twarzy, szyi, gardła i karku, które wywołują ból i pogłębiają istniejące nieprawidłowości. Długoletnie zainteresowanie – kliniczne oraz naukowe – tym złożonym problemem oraz współpraca zespołowa specjalistów (fizjoterapeuci, osteopaci, ortodonci, protetycy)  pozwoliło nam na wypracowanie programu postępowania i umożliwiło kompleksowe leczenie opisanych dolegliwości.

Leczenie bruksizmu, zgrzytania zębami, zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego.

Pomagamy

N

REHABILITACJA KRĘGOSŁUPA

Dziś, jednym z najpowszechniejszych problemów cywilizacyjnych natury medycznej okazują się rozmaite dolegliwości kręgosłupa. Miejscem szczególnie podatnym na uciążliwy ból są odcinek lędźwiowo-krzyżowy i szyjny, a powodów takich schorzeń może być szereg, począwszy od siedzącego trybu życia, przez zaburzenia typu dyskopatie, tj. zmiany chorobowe krążków międzykręgowych, aż po wypadki i urazy, czy ciężką pracę fizyczną. Do tego dochodzą również zmiany zwyrodnieniowe, które pojawiają się na skutek procesu starzenia. Wówczas skutecznym narzędziem poprawy kondycji kręgosłupa okazują się zaawansowane techniki fizjoterapeutyczne jakich doskonałym przykładem jest m.in. terapia manualna. Pomocne są też ćwiczenia, które w naszym ośrodku dostosowywane są indywidualnie do każdego pacjenta, biorąc pod uwagę tak jego stan fizyczny, jak i możliwości.

Prowadzona przez nas w Warszawie praktyka fizjoterapeutyczna pozwala na polepszenie stabilności kręgosłupa, zwiększenie siły mięśni posturalnych, przywrócenie równowagi mięśniowej oraz zredukowanie odruchowego, wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych. Co więcej, specjalistyczne zabiegi gwarantują wyraźne zmniejszenie poziomu odczuwanego bólu i działają profilaktycznie, uniemożliwiając powstanie nieprawidłowych nawyków ruchowych, czy zmian wtórnych w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego.

N

REHABILITACJA W PROBLEMACH PRZECIĄŻENIOWYCH

Kolejną propozycją dla pacjentów są zabiegi rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne w problemach przeciążeniowych tkanek miękkich oraz stawów, wynikające z osłabienia mięśniowego, czy też nieodpowiedniego działania łańcuchów mięśniowych oraz sumowania się licznych mikrourazów. Systematyczna rehabilitacja w tym obszarze prowadzi do trwałego pozbycia się niekomfortowych napięć oraz zlikwidowania bólu.

N

REHABILITACJA W PROBLEMACH PRZECIĄŻENIOWYCH

Kolejną propozycją dla pacjentów są zabiegi rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne w problemach przeciążeniowych tkanek miękkich oraz stawów, wynikające z osłabienia mięśniowego, czy też nieodpowiedniego działania łańcuchów mięśniowych oraz sumowania się licznych mikrourazów. Systematyczna rehabilitacja w tym obszarze prowadzi do trwałego pozbycia się niekomfortowych napięć oraz zlikwidowania bólu.

N

REHABILITACJA POURAZOWA

W tym zakresie nasi eksperci oferują pomoc pacjentom z urazami narządu ruchu w stanach ostrych, podostrych oraz przewlekłych, umożliwiając skuteczne zahamowanie procesu tworzenia się zrostów tkanek miękkich i powięzi, a także zwiększając tempo ich gojenia się. To również doskonały sposób na polepszenie wytrzymałości oraz elastyczności tkanek.

N

REHABILITACJA PRZEDOPERACYJNA I POOPERACYJNA

Zapewniamy specjalistyczną pomoc pacjentom przed operacjami, prowadząc rehabilitację redukującą obrzęki i stany zapalne, zwiększającą ruchomość stawów i przyczyniającą się do powiększenia masy mięśniowej. Nasi eksperci prowadzą też naukę chodu o kulach w różnych warunkach terenowych (na płaskiej powierzchni/po schodach).

Kolejnym obszarem naszej działalności w Krakowie jest pełna opieka rehabilitacyjna pacjentów pooperacyjnych pozwalająca na zmniejszenie odczuwanego bólu, obrzęku, właściwe zadbanie o bliznę, czy przywrócenie całkowitego zakresu ruchu. Na poszczególnych etapach rehabilitacji, nasi rehabilitanci troszczą się o dobór ćwiczeń i technik fizjoterapeutycznych zapewniających stworzenie masy i siły mięśniowej, a w konsekwencji przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności.

N

REHABILITACJA PO ZŁAMANIACH

Zapraszamy do naszej placówki również pacjentów po zdjęciu opatrunku gipsowego oraz szyny gipsowej na fachowe zabiegi rehabilitacyjne umożliwiające redukcję przykurczów mięśniowych i torebki stawowej. Przywrócimy naturalny zakres ruchu oraz umożliwimy bezpieczny powrót do pełnej aktywności fizycznej.

Jeden pacjent kilku specjalistów

Pacjenci potrzebują multidyscyplinanego leczenia, więc pacjent prowadzony jest przez team terapeutyczny złożony m.in z lekarzy, stomatologów, fizjoterapeutów, osteopatów, dietetyków i psychologów.

Certyfikowani specjaliści z fizjoterapii, osteopatii, protetyki i ortodoncji

Umów się na wizytę!

Chciałbyś wybielić zęby, naprawić swój zgryz?

Może bolą Cię plecy lub masz problem z nawracającą kontuzją?

Zadzwoń do nas a doradzimy Ci, która nasza

usługa jest dla Ciebie najlepsza!

Specjaliści 

którzy pomogą rozwiązać Twój problem:

Godziny przyjęć

 Klinika otwarta jest w następujące dni:

_

Poniedziałek – Piątek

od 8.00 do 21.00

Sobota

od 8.00 do 15.00

 

 

Inne godziny po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym

Fizjoterapia Warszawa, Rehabilitacja Warszawa  Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapeuta Warszawa, Rehabilitant Warszawa, Dietetyk Warszawa, Masaż Warszawa, Terapeuta Warszawa, Masażysta Warszawa, Stomatolog Warszawa, Ortodonta Warszawa, Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapia Warszawa, Implantolog Warszawa, Implanty  Warszawa, Rehabilitacja kręgosłupa, Terapia kręgosłupa, fala uderzeniowa Warszawa, fala uderzeniowa Warszawa, akupunktura, akupresura, igłoterapia, kręgarz, kręgarstwo, nastawianie kręgosłupa; osteopata Warszawa, osteopatia, spa, odnowa biologiczna, medycyna estetyczna, odchudzanie, refleksoterapia, trener personalny, trening personalny, sirio Warszawa, fizykoterapia, psycholog Warszawa, ortopeda Warszawa,
Adres: Nowolipki 27, 01-010 Warszawa
Telefon: +48 530120130
Manager: Donata Męzik

© 2018 LentaMedica Szerszmidt i Specjaliści . All rights reserved.