Fizjoterapia sportowa

specjalistyczna rehabilitacja w Warszawie

Obecnie sport wyczynowy stawia przed uprawiającymi go zawodnikami coraz większe wyzwania. Osiągnięcie liczącego się wyniku wymaga coraz większych obciążeń treningowych, coraz większej ilości godzin spędzonych na treningach. Tak ekstremalnie eksploatowany układ szkieletowo-mięśniowy zawodników nie ma czasu na regenerację, coraz łatwiej ulega urazom i kontuzjom. Mnożą się zmiany zwyrodnieniowe, naderwane mięśnie i uszkodzone stawy stają się niestety codziennością, przeciążone kręgosłupy odmawiają posłuszeństwa. Także bezpośrednio w walce na boisku czy bieżni dochodzi do szeregu urazów i kontuzji. Na przeciw tym problemom wychodzi rehabilitacja sportowa, szereg działań fizyko i fizjoterapeutycznych pozwalających na utrzymanie organizmu zawodnika w pełnej sprawności, jego szybką regenerację i odnowę a w razie urazów czy kontuzji szybki powrót sportowca do formy.

Terapia

Tak pojmowaną rehabilitacją sportowców zajmuje się właśnie LentaMedica. Odnowa biologiczna, regeneracja organizmu sportowca. Rehabilitacja w przypadku sportowców ma dwa cele. Po pierwsze to przyspieszenie odnowy biologicznej ich organizmów wystawianych na ekstremalne obciążenia treningowe czy przeciążenia startowe. To także walka z zespołami bólowymi mięśni, stawów czy kręgosłupa. Zastosowanie ma tu zarówno masaż sportowy, osteopatia jak i terapie specjalistyczne czy manualna jak i RecoveryPUMP czy zabiegi falą uderzeniową i SiRIO. Najważniejsze jest tu indywidualne podejście do pacjenta uwzględniające specyfikę uprawianej przez sportowca dyscypliny. Rozpoczęcie terapii poprzedzane jest kompleksowym badaniem i oceną systemu mięśniowego-powięziowego, układu kostnego i limfatycznego. Zapewnia to zespół doświadczonych fizjoterapeutów i osteopatów. Rehabilitacja sportowa w wypadku urazów W przypadku urazów doznanych przez sportowców w trakcie treningów i występów niezmiernie istotną rolę w procesie leczenia i powrocie do pełnej sprawności odgrywa właściwie prowadzona rehabilitacja. Jej głównym celem jest jak najszybsze przywrócenie sportowca do sprawności i formy sprzed doznania urazu i umożliwienie mu dalszych startów i osiąganie kolejnych sukcesów. W przypadkach leczenia i rehabilitacji urazów stosowana jest szeroka gama zabiegów fizykoterapeutycznych. Wykorzystywana jest recoveryPUMP, zastosowanie znajdują właściwości terapeutyczne fali uderzeniowej. Doskonałe efekty przyspieszające gojenie się tkanek w przypadku urazów sportowych daje terapia głęboką stymulacją kawitacyjna SiRIO połączona z terapią manualną. Daje efekt fibrolityczny i dodatkowo znieczula. Oczywiście, tradycyjne metody fizjoterapii jak masaż sportowy, w rehabilitacji urazów sportowców są także wykorzystywane. Przy mniej groźnych urazach, utrudniających jedynie a nie uniemożliwiających starty doskonałe bardzo dobrze sprawdza się Kinesiology taping – aplikacja bezpośrednio na skórę terapeutycznych plastrów. Podobnie jak w przypadku terapii mającej przyspieszyć odnowę biologiczną i regenerację organizmu zawodnika rozpoczęcie rehabilitacji urazów u sportowca poprzedza gruntowne badanie pozwalające na wytyczenie kierunków i wybór najwłaściwszych metod rehabilitacji. W razie potrzeby wdrażane są specjalistyczne procedury jak rehabilitacja barku, rehabilitacja stawu łokciowego czy kolanowego, rehabilitacja kręgosłupa. Rehabilitacja w sporcie amatorskim W przypadku rehabilitacji sportowej oferta Centrum nie jest adresowana jedynie do zawodników zajmujących się sportem wyczynowo. Te specjalistyczne zabiegi dostępne są dla wszystkich osób które doznały urazów i kontuzji w trakcie ćwiczeń sportowych czy też jakieś wcześniejsze urazy i dolegliwości uniemożliwiają czy też utrudniają im amatorskie uprawianie ulubionej dyscypliny. Każdy zgłaszający się z takimi problemami ma do dyspozycji wszystkie zabiegi i terapie stosowane w rehabilitacji profesjonalnych sportowców.

Pomagamy

Komu?

profesjonalnym sportowcom

amatorom

dziciom uprawiającym wszelakie dyscypliny sportowe

Jeden pacjent kilku specjalistów

Pacjenci potrzebują multidyscyplinanego leczenia, więc pacjent prowadzony jest przez team terapeutyczny złożony m.in z lekarzy, stomatologów, fizjoterapeutów, osteopatów, dietetyków i psychologów.

Certyfikowani specjaliści z fizjoterapii, osteopatii, protetyki i ortodoncji

Umów się na wizytę!

Chciałbyś wybielić zęby, naprawić swój zgryz?

Może bolą Cię plecy lub masz problem z nawracającą kontuzją?

Zadzwoń do nas a doradzimy Ci, która nasza

usługa jest dla Ciebie najlepsza!

Specjaliści 

którzy pomogą rozwiązać Twój problem:

Godziny przyjęć

 Klinika otwarta jest w następujące dni:

_

Poniedziałek – Piątek

od 8.00 do 21.00

Sobota

od 8.00 do 15.00

 

 

Inne godziny po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym

Fizjoterapia Warszawa, Rehabilitacja Warszawa  Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapeuta Warszawa, Rehabilitant Warszawa, Dietetyk Warszawa, Masaż Warszawa, Terapeuta Warszawa, Masażysta Warszawa, Stomatolog Warszawa, Ortodonta Warszawa, Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapia Warszawa, Implantolog Warszawa, Implanty  Warszawa, Rehabilitacja kręgosłupa, Terapia kręgosłupa, fala uderzeniowa Warszawa, fala uderzeniowa Warszawa, akupunktura, akupresura, igłoterapia, kręgarz, kręgarstwo, nastawianie kręgosłupa; osteopata Warszawa, osteopatia, spa, odnowa biologiczna, medycyna estetyczna, odchudzanie, refleksoterapia, trener personalny, trening personalny, sirio Warszawa, fizykoterapia, psycholog Warszawa, ortopeda Warszawa,
Adres: Nowolipki 27, 01-010 Warszawa
Telefon: +48 530120130
Manager: Donata Męzik

© 2018 LentaMedica Szerszmidt i Specjaliści . All rights reserved.