Protetyka

korony, mosty, licówki, protezy, implantoprotetyka w Warszawie

 

Protetyka jest dyscypliną stomatologii, która skupia się na rekonstrukcji uzębienia pacjenta wykorzystując najlepszej jakości materiały oraz wiedzę doświadczonych lekarzy. Negatywny wpływ na łuk zębowy pacjenta mogą mieć nawet pojedyncze braki w uzębieniu. Dlatego protetyka zorientowana jest na pacjentów w każdym wieku.
Dla pełnego procesu leczenia niezbędne jest leczenie protetyczne, które LentaMedica znajdujące się w mieście Wrocław oferuje w ramach swoich usług pacjentom. Protetyka polega na odbudowie lub zastąpieniu tkanki zębów. W naszej klinice wykonujemy między innymi wkłady, protezy czy korony. Wiemy, że najważniejsze jest uzyskanie estetycznego i naturalnego wyglądy, dlatego do naszej pracy wkładamy cały naszą pasję i zdolności.

Protetyka opiera się na wykonaniu w pracowni uzupełnień, które odbudowują tkanki zębów bądź całkowicie je zastępują. Wśród uzupełnień protetycznych wyróżniamy m.in. korony, licówki, mosty, wkłady (inlay), nakłady (onlay), protezy, struktury mocowane do implantów. Uzupełnienia, które przygotowujemy dla Państwa stworzone są z największą precyzją.  Dzięki  ogromnym zdolnościom  naszych specjalistów uzyskujemy estetyczne, wysokiej jakości uzupełnienia, które przypominają naturalne zęby, lecz nie są podatne na próchnicę a  dobrze dobrany kształt i proporcje zębów pozwalają uzyskać to, co dla nas najcenniejsze – zadowolenie pacjentów. (Warszawa ul. Nowolipki 27)

Protetyka

N

Korony i mosty

Korony protetyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w estetyczny sposób odbudować zniszczone zęby. Korony wykonywane są z porcelany na precyzyjnej podbudowie. Nowoczesne techniki wykonywania tzw. „czapeczek” na których tworzony jest właściwy ząb, daje możliwość osiągnięcia idealnego dopasowania do zęba. Odpowiednio wykonana korona protetyczna służyć może pacjentom nawet przez kilkadziesiąt lat. W przypadku zębów przednich mogą Państwo skorzystać z koron pełnoceramicznych, które pozwalają uzyskać perfekcyjny efekt estetyczny. (Warszawa, Nowolipki 27)
Protezy ruchome często są dla pacjentów mało komfortowym rozwiązaniem, dlatego staramy się ich unikać. Optymalną wygodę zapewniają mosty cementowane na stałe na bazie własnych zębów pacjenta. W przypadku zastosowania mostów konieczne jest jednak oszlifowanie zębów sąsiadujących z luką po utraconym zębie. Dlatego bardziej praktycznym rozwiązaniem są implanty, które nie wymagają oszlifowania zdrowych zębów. Implanty zakotwiczone są w kości szczęki lub żuchwy i na nich, za pomocą tak zwanych łączników, mocowane są pojedyncze korony lub mosty złożone z kilku połączonych ze sobą koron.

N

Wkład koronowo – korzeniowy

Rodzaj sztyftu osadzanego i cementowanego w korzeniu zęba po jego uprzednim przeleczeniu kanałowym. Wskazaniem do jego zastosowania jest znaczne zniszczenie części koronowej zęba lub złamanie zęba i potrzeba wykonania korony protetycznej lub mostu.
Wkłady wykonywane są ze stopu różnych metali lub z włókien szklanych, ale decyzję który z nich w danym przypadku zastosować podejmuje lekarz.

N

Licówki porcelanowe

Jednym ze sposobów poprawy estetyki uśmiechu jest zastosowanie licówek porcelanowych. Licówki to cienkie, porcelanowe nakładki, które mocowane są do powierzchni przygotowanych zębów. Ten rodzaj uzupełnienia stosowany jest w odcinku przednim. Warunkiem jest brak dużych wypełnień w zębach. Dzięki licówkom można poprawić kształt, wielkość i kolor zębów. Możliwe jest również skorygowanie niewielkich wad zgryzu, polegających na nieznacznym przemieszczeniu, wychyleniu lub rotacji zębów przednich. Dzięki temu można uniknąć konieczności przeprowadzenia leczenia ortodontycznego.

Implantoprotetyka

W przypadku całkowitego braku zębów zamiast tradycyjnych ruchomych protez całkowitych można zastosować dużo bardziej wygodne dla pacjenta rozwiązanie w postaci struktur osadzanych na implantach. Struktury ruchome pacjent może samodzielnie wyjmować i czyścić jak tradycyjną protezę. Natomiast dużym udogodnieniem jest  jej stabilne umocowanie, która nie utrudnia mówienia i pozwala bez przeszkód spożywać ulubione pokarmy. Wszczepienie 6 implantów w kość szczęki lub żuchwy daje możliwość wykonania odbudowy, która nie jest wyjmowana przez pacjenta i może być traktowana jak własne zęby. Uzupełnienia na implantach są zdecydowanie bardziej komfortowe, pozwalają odzyskać pewność siebie i nie stwarzają problemów pacjentom tak jak standardowe protezy ruchome.

Protezy

Protetyka estetyczna daje jednak wiele możliwości, by zapewnić piękny uśmiech. Do jednych z popularniejszych rozwiązań zalicza się protezy zębowe. Atutem popularnych modeli jest cena, a wadą – krótka trwałość. Trzeba wymieniać je średnio raz na pięć lat.

Protezy można wyjmować i czyścić. Są one wykonane z różnych materiałów. Najczęściej stosuje się protezy akrylowe. To najtańsze rozwiązanie, ale nie jest ono doskonałe. Modele opierają się na błonie śluzowej i mogą wpływać na mniejszą wydolność żucia. Metalowe protezy szkieletowe są dużo bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Do ich przytwierdzenia używa się specjalnych podpórek zębowych, które ułatwiają przeżuwanie. Kolejnym rodzajem wypełnienia są protezy nakładkowe (overdenture), które zakłada się na istniejące korzenie lub implanty.

Umów się na wizytę!

Chciałbyś wybielić zęby, naprawić swój zgryz?

Może bolą Cię plecy lub masz problem z nawracającą kontuzją?

Zadzwoń do nas a doradzimy Ci, która nasza

usługa jest dla Ciebie najlepsza!

Specjaliści 

którzy pomogą rozwiązać Twój problem:

Godziny przyjęć

 Klinika otwarta jest w następujące dni:

_

Poniedziałek – Piątek

od 8.00 do 21.00

Sobota

od 8.00 do 15.00

 

 

Inne godziny po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym

Fizjoterapia Warszawa, Rehabilitacja Warszawa  Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapeuta Warszawa, Rehabilitant Warszawa, Dietetyk Warszawa, Masaż Warszawa, Terapeuta Warszawa, Masażysta Warszawa, Stomatolog Warszawa, Ortodonta Warszawa, Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapia Warszawa, Implantolog Warszawa, Implanty  Warszawa, Rehabilitacja kręgosłupa, Terapia kręgosłupa, fala uderzeniowa Warszawa, fala uderzeniowa Warszawa, akupunktura, akupresura, igłoterapia, kręgarz, kręgarstwo, nastawianie kręgosłupa; osteopata Warszawa, osteopatia, spa, odnowa biologiczna, medycyna estetyczna, odchudzanie, refleksoterapia, trener personalny, trening personalny, sirio Warszawa, fizykoterapia, psycholog Warszawa, ortopeda Warszawa,
Adres:Nowolipki 27, 01-010 Warszawa

© 2018 LentaMedica Szerszmidt i Specjaliści . All rights reserved.