Rehabilitacja onkologiczna

Pacjent w trakcie leczenia choroby nowotworowej zmaga się z szeregiem dodatkowych dolegliwości i gwałtowną utratą lub obniżeniem sprawności ruchowej. Jego jakość życia obniża się, a doświadczając dyskomfortu w wielu różnych dziedzinach życia, wolniej wraca do sił i sprawności. Coraz częściej kadra medyczna dostrzegać potrzebę objęcia rehabilitacją pacjentów leczonych onkologicznie, choć wciąż jest to mniej rozbudowany obszar rehabilitacji.

Tymczasem okazuje się, że pacjenci w chorobie nowotworowej mogą niezwykle dużo zyskać, poddając się prawidłowo dobranej do ich indywidualnych potrzeb rehabilitacji. Celem jest więc podniesienie jakości życia pacjentów w procesie wychodzenia z choroby nowotworowej, bo osoby objęte fizjoterapią onkologiczną zaczynają lepiej funkcjonować i szybciej odzyskiwać sprawność.

Rehabilitacja po chemioterapii i rehabilitacja onkologiczna – dlaczego jest wskazana?

  • leczenie onkologiczne jest radykalne i mocno ingeruje w organizm
  • często występują powikłania
  • aktywność ruchowa pacjenta gwałtowanie się obniża
  • zmniejsza się czynność mięśni
  • zmniejsza się wydolność fizyczna
  • pacjenci leżący narażeni są na zaburzenia układu krążenia i układu oddechowego
  • większość pacjentów odczuwa silne zmęczenie
  • występują obrzęki limfatyczne (pacjentki po mastektomii narażone są na obrzęki limfatyczne kończyny po stronie operowanej)

Regularna i prawidłowo dobrana rehabilitacja onkologiczna, w tym ćwiczenia po mastektomii pomogą zwiększyć wydolność fizyczną, funkcjonować w sposób samodzielny, poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne. Odpowiednie postępowanie po mastektomii, po amputacjach kończyn, chemioterapii i w całym procesie leczenia onkologicznego, a szczególnie rehabilitacja onkologiczna motywuje pacjenta do dalszej aktywności pomimo choroby nowotworowej. Jak wiadomo, zapewniony możliwie wysoki komfort, dobry stan psychiczny i pozytywne podejście pacjenta w tej trudnej chorobie przynosi wyjątkowo dobre efekty.

Specjaliści którzy pomogą rozwiązać Twój problem:

możesz się umówić na wizytę klikając w zdjęcie…

TOMASZ KORLACKI

Fizjoterapia Warszawa, Rehabilitacja Warszawa  Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapeuta Warszawa, Rehabilitant Warszawa, Dietetyk Warszawa, Masaż Warszawa, Terapeuta Warszawa, Masażysta Warszawa, Stomatolog Warszawa, Ortodonta Warszawa, Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapia Warszawa, Implantolog Warszawa, Implanty  Warszawa, Rehabilitacja kręgosłupa, Terapia kręgosłupa, fala uderzeniowa Warszawa, fala uderzeniowa Warszawa, akupunktura, akupresura, igłoterapia, kręgarz, kręgarstwo, nastawianie kręgosłupa; osteopata Warszawa, osteopatia, spa, odnowa biologiczna, medycyna estetyczna, odchudzanie, refleksoterapia, trener personalny, trening personalny, sirio Warszawa, fizykoterapia, psycholog Warszawa, ortopeda Warszawa,

Adres:Nowolipki 27, 01-010 Warszawa

© 2018 LentaMedica Szerszmidt i Specjaliści . All rights reserved.