Akupunktura

specjalistyczna rehabilitacja manualna i ruchowa w Warszawie

Chcesz złagodzić uciążliwy ból, np. głowy lub stawów? Zmagasz się z urazami sportowymi kręgosłupa, mięśni lub ścięgien? Wypróbuj metodę leczenia znaną od tysiącleci, która jest stosowana przez specjalistów na całym świecie. Zapraszamy na akupunkturę w Warszawie. Pozytywne działanie akupunktury znane jest od dawna. Jest ona cenioną metodą leczenia uznaną przez Światową Organizacja Zdrowia (WHO).

Zabieg polega na wprowadzaniu w ściśle określone punkty na ciele pacjenta cienkich igieł. Igły stosowane w akupunkturze nie zawierają żadnych substancji i są produkowana ze stali nierdzewnej, są sterylne i jednorazowe. 

 

Terapia 

Akupunktura w Centrum Medycznym w Warszawie wykorzystywana jest głównie do leczenia schorzeń narządu ruchu – zarówno ostrych (urazowe i pourazowe skręcenia, naderwania), jak i przewlekłych (choroby na tle zmian zwyrodnieniowych, reumatycznych i neurologicznych).

Akupunktura łagodzi: bóle stawowe: stawu ramiennego, łokciowego, nadgarstka, stawu biodrowego, kolanowego i stawu skokowego, zespoły bólowe kręgosłupa: szyjnego, piersiowego, lędźwiowo-krzyżowego i stawu krzyżowo-biodrowego, bóle głowy, w tym migrenę, urazy sportowe: kręgosłupa, stawów, mięśni i ścięgien, bóle mięśniowe i kostno-stawowe niezależnie od ich przyczyny i wieku pacjenta, zapalenia ścięgien: zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostrogi piętowe), zapalenie ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty czy golfisty. Działanie akupunktury jest natychmiastowe, a zmiana jest odczuwana zaraz po nakłuciu, zarówno u osób starszych, u których dominują zmiany zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne i pourazowe, jak i u osób młodych, u których przyczyną dolegliwości są urazy sportowe czy przeciążeniowe. W przypadku daleko zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych, np. stawu kolanowego czy biodrowego, wymagających leczenia operacyjnego, można z powodzeniem stosować zabiegi akupunkturowe w celu łagodzenia bólu, redukcji leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz poprawienia funkcji stawu do czasu operacji.

Akupunktura wpływa także na lepszy sen, rozluźnienie mięśni, lepsze samopoczucie oraz lepsze trawienie. Liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju i czasu trwania choroby. Czas trwania zabiegu: 20-40 minut. Przed wykonaniem zabiegu zapytaj terapeutę o przeciwwskazania do leczenia akupunkturą (są to m.in. choroby zakaźne ze zmianami skórnymi, choroby nowotworowe, ciąża, hemofilia). Na zbieg należy się zgłosić po lekkim posiłku, z posiadaną dokumentacją medyczną (konsultacje innych specjalistów, Rtg, TK, MR, USG i badania laboratoryjne, karty informacyjne), w ubraniu ułatwiającym dostęp do łokci, ramion i kolan.

i

Wybieraj doświadczonych terapeutów

Punkty akupunktury znajdują się najczęściej w bardzo czułych miejscach, w okolicy ważnych narządów. Odpowiednie wykonanie zabiegu wymaga wiedzy i doświadczenia. Terapia akupunkturą zawsze jest indywidualna i zazwyczaj wymaga od kilku do kilkunastu wykonanych zabiegów. Każdy chory, który czeka na szybkie efekty, powinien uzbroić się w cierpliwość.

Nakłuwanie naprawdę nie boli!

Podczas zabiegu w miejscu nakłucia pacjent odczuwa mrowienie, rozchodzenia się gorąca, pieczenie albo drętwienie. Odczucia te mają często skłonność do promieniowania po całym ciele – zdarza się, że wędrują one od głowy do kończyn dolnych lub odwrotnie. Niestety wiele osób, zupełnie niepotrzebnie, boi się tego zabiegu. A nakłuwanie bardzo cienkimi igiełkami naprawdę nie boli. Bardzo ważną rzeczą jest więc przełamanie strachu. W czasie zabiegu punkty nakłuwa się bardzo delikatnie, pacjent leży. Terapeuta indywidualnie decyduje, w jaki sposób igła jest wkłuwana oraz na jaką głębokość.

Rola akupunktury w terapii przewlekłego stresu

nerwic histerycznych, otyłości oraz uzależnień (m.in. nikotynizmu, alkoholizmu). Regularne zabiegi mogą podnosić komfort życia osób starszych.

Metoda bardziej efektywna niż pasywna rehabilitacja

Umów się na wizytę!

Chciałbyś wybielić zęby, naprawić swój zgryz?

Może bolą Cię plecy lub masz problem z nawracającą kontuzją?

Zadzwoń do nas a doradzimy Ci, która nasza

usługa jest dla Ciebie najlepsza!

Specjaliści 

którzy pomogą rozwiązać Twój problem:

Godziny przyjęć

 Klinika otwarta jest w następujące dni:

_

Poniedziałek – Piątek

od 8.00 do 21.00

Sobota

od 8.00 do 15.00

 

 

Inne godziny po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym

Fizjoterapia Warszawa, Rehabilitacja Warszawa  Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapeuta Warszawa, Rehabilitant Warszawa, Dietetyk Warszawa, Masaż Warszawa, Terapeuta Warszawa, Masażysta Warszawa, Stomatolog Warszawa, Ortodonta Warszawa, Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapia Warszawa, Implantolog Warszawa, Implanty  Warszawa, Rehabilitacja kręgosłupa, Terapia kręgosłupa, fala uderzeniowa Warszawa, fala uderzeniowa Warszawa, akupunktura, akupresura, igłoterapia, kręgarz, kręgarstwo, nastawianie kręgosłupa; osteopata Warszawa, osteopatia, spa, odnowa biologiczna, medycyna estetyczna, odchudzanie, refleksoterapia, trener personalny, trening personalny, sirio Warszawa, fizykoterapia, psycholog Warszawa, ortopeda Warszawa,
Adres:Nowolipki 27, 01-010 Warszawa
Manager: Donata Męzik

© 2018 LentaMedica Szerszmidt i Specjaliści . All rights reserved.