Leczniczy masaż dziecięcy Tuina

Leczniczy masaż dziecięcy Tuina

Chiński masaż Tuina jest niezwykle silną techniką równoważenia energetycznych przepływów w ciele oraz uruchamiania procesów oczyszczania. Wykazuje znakomite i szybkie rezultaty w ostrych stanach tj. gorączka, katar, kaszel. Natomiast to najważniejsze jego zadaniem nie jest jedynie usuwanie objawów a nie tylko eliminowanie przyczyn ich występowania. Masaż ten działając przyczynowo poprawia ogólną kondycje zdrowotną dzieci.

Tui Na jest szczególnie korzystną metodą wspomagania zdrowia dzieci, gdyż jest łagodna i nie wywołuje niepożądanych efektów ubocznych. Punkty nacisku są uruchamiane przy użyciu łagodnego nacisku, więc można manipulować ogólnym przepływem energii, podobnie jak w przypadku wykonywania akupunktury.

Moją misją jest wsparcie dla rodzin i nauka prostych elementów, które można stosować w stanach ostrych jak również codziennej profilaktyce.

Masaż Tuina jest powrzechną terapią w chińskich szpitalach i praktyką medyczną co potwierdza, że ​​pediatryczna Tuina jest skuteczną terapią na różne dolegliwości:

  • podwyższona temperaturą;
  • w jaki sposób skracać długość infekcji górnych dróg oddechowych, kaszli, katarów;
  • regulowanie dolegliwości trawiennych tj. ulewanie, brak apetytu, kolki, bóle brzucha, zaparcia, biegunki;
  • nadmierne pobudzenie;
  • trudności z zasypianiem;
  • wspieranie ogólnej kondycji dziecka i poprawa odporności.

Dowody kliniczne popierają stosowanie pediatrycznego Tuina

W Centrum Rehabilitacji w Tajlandii przeprowadzono badanie przez Towarzystwo Czerwonego Krzyża w celu porównania skuteczności Tui Na z terapią integracji sensorycznej dzieci autystycznych. Sześćdziesiąt dzieci w wieku poniżej 10 lat stanowiło przedmiot badań, a osoby otrzymujące leczenie masażu pediatrycznego tuinawykazały znaczną poprawę lęku, nadaktywności i jakości snu.

Inne badanie przeprowadzone w szpitalu Ruijin w Szanghaju, Chiny badało zastosowanie pediatrycznej Tuiny w leczeniu nocnego płaczu lub strachu nocnego. W tym klinicznym wykonaniu terapia Tuina wykonywana przez Dr. Shanana niemowlętach została przeprowadzaona z 90-procentowym sukcesem. Tylko dwóch chorych na dwadzieścia lat nie poprawiło się w ciągu 10 dni, wszyscy inni mogli spokojnie spać przez całą noc. Lekarz konsultingowy, ZhengLan-feng, wyjaśnił, że pediatryczny Tuina potrafił zrównoważyć ciepło w meridianie oraz poprawić niedobór zimna w śledzionie, która miała stanowić przyczynę zaobserwowanego nocnego płaczu.

Wreszcie pediatryczny Tuina został uznany za obiecujący sposób leczenia biegunki. Zespół lekarzy Uniwersytetu Medycyny Tradycyjnej Chińskiej przeprowadził analizę przypadku i stwierdził, że technika masażu była skuteczna u 95,7% pacjentów.

 

Na warsztatach pragnę uczyć rodziców aby mogli korzystać z tej prostej techniki na codzień wspierając zdrowie i rozwoj dzieci, oraz wiedzę jak skutecznie zadziałać w sytuacjach szczególnych tj. wysoka temperatura, biegunka. 

Chcesz nauczyć sie tej techniki? Sprawdź harmonogram najbliższych warsztatów >>>

Potrzebujesz pomocy już teraz? Umów się na zabiegi Tuina w gabinecie, zalecane w seriach 5-10 zabiegów.