Kinesiotaping

specjalistyczna rehabilitacja manualna, ruchowa w Warszawie

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, elastycznymi taśmamii. Ich kolor nie ma jednak żadnego wpływu ani na tejpowanie, ani w samej rehabilitacji, bowiem posiadają te same właściwości. Zostały one opracowane na początku lat 70. ub. w. przez japońskiego doktora Kenzo Kase, a największą popularność zyskały w latach 90. To on jako pierwszy zaaplikował kinesiotaping w leczeniu schorzeń stawów i reumatyzmu. Plastry wykonane są z bawełny i kleju akrylowego. Mają grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Należy również dodać, że nie zawierają żadnych leków, ani latexu, a ich działanie terapeutyczne związane jest tylko z odpowiednią techniką naklejania.

Terapia

Plaster jest źródłem bodźców odbieranych przez receptory rozmieszczone na skórze, może działać przeciwbólowo, pełnić funkcję przypominającą o utrzymaniu prawidłowej postawy, normalizować napięcie mięśniowe i powięziowe oraz pełnić funkcję korygującą w sytuacjach występowania nierównowagi mięśniowej. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra. Jednorazowa aplikacja wystarcza na 3-4 dni, czasem dłużej. Skóra przed dokonaniem klejenia powinna być czysta, bez kosmetyków (kremów, oliwek) możliwie bez zbędnego owłosienia.

Pomagamy

R

Wskazania

Ból

pourazowy (będący wynikiem kontuzji lub wypadku np. skręcenie kostki, kolana, barku, naciągnięcie mięśnia);

kręgosłupa (zespoły bólowe kręgosłupa) – plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy, dolegliwości bólowe kobiet w ciąży, karmiących;

reumatyczny;

po operacjach – kinesiotaping może zmniejszać nawet anormalny i ostry ból pooperacyjny.

Nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie
Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, odciążają je, normalizują ich napięcie, gdyż przejmują ich funkcję lub wspomagają ich pracę.

Zapobieganie kontuzjom
Plastry ułatwiają przemieszczanie się mięśni względem powięzi i stabilizują stawy, co jest pomocne w trakcie treningu.

Skurcze
Plastrowanie pomoże nie tylko sportowcom, którzy nie wykonali rozgrzewki i „złapał” ich skurcz, lecz także osobom, które, np. zmagają się ze skurczem łydek w czasie snu.

Problemy z krążeniem
Plastry dają ten sam efekt co drenaż limfatyczny – wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie. W związku z tym plastrowanie jest polecane np. kobietom po mastektomii lub osobom, które zmagają się z opuchniętymi nogami (np. kobiety w ciąży).

Zmarszczki
Jak twierdzi dr Kenzo – twórca kinesiotapingu, taśma zapobiega powstawaniu zmarszczek. On sam używa jej na noc, przed pójściem do łóżka i zdejmuje rano. Przekonuje, że jej regularne używanie może zapobiec zmarszczkom, zmianom skórnym, a także cieniom pod oczami.

Rozstępy
Kinesiotaping pomoże kobietom ciężarnym zapobiec rozstępom.

Leczenie skoliozy

Niedowłady kończyn (np. opadająca stopa)

Urazy żeber

Uszkodzenia mięśni

Entezopatie (np.: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, ostroga piętowa, kolano skoczka, bolesny bark, zapalenie ścięgna Achillesa)

Blizny, krwiaki i wiele innych

 

Q

Przeciwwskazania

 

Otwarte rany, podrażnienia skóry

Stany zapalne i choroby infekcyjne skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)

Cukrzyca

Choroby nerek

Zmiany nowotworowe

Zakrzepica żył

Choroba wieńcowa

Niezrośnięte złamania

Ewentualny odczyn alergiczny skóry na kontakt z taśmą

 

Jeden pacjent kilku specjalistów

Pacjenci potrzebują różnych bodźców potrzebnych do zdrowienia. Stosujemy różne techniki pracy, więc pacjent prowadzony jest przez team terapeutyczny złożony m.in z lekarzy, fizjoterapeutów, osteopatów, dietetyków i psychologów.

Certyfikowani specjaliści z fizjoterapii i osteopatii

Umów się na wizytę!

Chciałbyś wybielić zęby, naprawić swój zgryz?

Może bolą Cię plecy lub masz problem z nawracającą kontuzją?

Zadzwoń do nas a doradzimy Ci, która nasza

usługa jest dla Ciebie najlepsza!

Specjaliści 

którzy pomogą rozwiązać Twój problem:

Godziny przyjęć

 Klinika otwarta jest w następujące dni:

_

Poniedziałek – Piątek

od 8.00 do 21.00

Sobota

od 8.00 do 15.00

 

 

Inne godziny po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym

Fizjoterapia Warszawa, Rehabilitacja Warszawa  Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapeuta Warszawa, Rehabilitant Warszawa, Dietetyk Warszawa, Masaż Warszawa, Terapeuta Warszawa, Masażysta Warszawa, Stomatolog Warszawa, Ortodonta Warszawa, Rehabilitacja Warszawa, Fizjoterapia Warszawa, Implantolog Warszawa, Implanty  Warszawa, Rehabilitacja kręgosłupa, Terapia kręgosłupa, fala uderzeniowa Warszawa, fala uderzeniowa Warszawa, akupunktura, akupresura, igłoterapia, kręgarz, kręgarstwo, nastawianie kręgosłupa; osteopata Warszawa, osteopatia, spa, odnowa biologiczna, medycyna estetyczna, odchudzanie, refleksoterapia, trener personalny, trening personalny, sirio Warszawa, fizykoterapia, psycholog Warszawa, ortopeda Warszawa,
Adres: Nowolipki 27, 01-010 Warszawa
Telefon: +48 530120130

© 2018 LentaMedica Szerszmidt i Specjaliści . All rights reserved.