Akupunktura

Chcesz złagodzić uciążliwy ból, np. głowy lub stawów? Zmagasz się z urazami sportowymi kręgosłupa, mięśni lub ścięgien? Wypróbuj metodę leczenia znaną od tysiącleci, która jest stosowana przez specjalistów na całym świecie.zapraszamy na akupunkturę w Katowicach.

Pozytywne działanie akupunktury znane jest od dawna. Jest ona cenioną metodą leczenia uznaną przez Światową Organizacja Zdrowia (WHO).

Zabieg polega na wprowadzaniu w ściśle określone punkty na ciele pacjenta cienkich igieł. Igły stosowane w akupunkturze nie zawierają żadnych substancji i są produkowana ze stali nierdzewnej, są sterylne i jednorazowe.

Akupunktura w Centrum Medycznym w Katowicach wykorzystywana jest głównie do leczenia schorzeń narządu ruchu – zarówno ostrych (urazowe i pourazowe skręcenia, naderwania), jak i przewlekłych (choroby na tle zmian zwyrodnieniowych, reumatycznych i neurologicznych).

Akupunktura łagodzi:

  • bóle stawowe: stawu ramiennego, łokciowego, nadgarstka, stawu biodrowego, kolanowego i stawu skokowego,
  • zespoły bólowe kręgosłupa: szyjnego, piersiowego, lęźwiowo-krzyżowego i stawu krzyżowo-biodrowego,
  • bóle głowy, w tym migrenę,
  • urazy sportowe: kręgosłupa, stawów, mięśni i ścięgien,
  • bóle mięśniowe i kostno-stawowe niezależnie od ich przyczyny i wieku pacjenta,
  • zapalenia ścięgien: zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostrogi piętowe), zapalenie ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty czy golfisty.

Działanie akupunktury jest natychmiastowe, a zmiana jest odczuwana zaraz po nakłuciu, zarówno u osób starszych, u których dominują zmiany zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne i pourazowe, jak i u osób młodych, u których przyczyną dolegliwości są urazy sportowe czy przeciążeniowe. W przypadku daleko zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych, np. stawu kolanowego czy biodrowego, wymagających leczenia operacyjnego, można z powodzeniem stosować zabiegi akupunkturowe w celu łagodzenia bólu, redukcji leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz poprawienia funkcji stawu do czasu operacji. 
Akupunktura wpływa także na lepszy sen, rozluźnienie mięśni, lepsze samopoczucie oraz lepsze trawienie.

Liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju i czasu trwania choroby. Czas trwania zabiegu: 20-60 minut.

Przed wykonaniem zabiegu zapytaj lekarza o przeciwwskazania do leczenia akupunkturą (są to m.in. choroby zakaźne ze zmianami skórnymi, choroby nowotworowe, ciąża, hemofilia).

Na zbieg należy się zgłosić po lekkim posiłku, z posiadaną dokumentacją medyczną (konsultacje innych specjalistów, Rtg, TK, MR, USG i badania laboratoryjne, karty informacyjne), w ubraniu ułatwiającym dostęp do łokci, ramion i kolan.

Call Now Button