Ziołolecznictwo i homeopatia

Naturalne środki wspomagania organizmu tj. preparaty homeopatyczne oraz  zioła odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu siły naszego systemu odpornościowego. Ich działanie polega na stymulowaniu sił obronnych organizmu aby nasz organizm w sposób łagodny i naturalny powracał do optymalnego funkcjonowania. Każdy z nas jest inny, i nasz sposób leczenia musi być  dostosowany indywidualnie tak abyśmy cieszyli się dobrym zdrowiem.

 

Ziołolecznictwo

Zainteresowanie człowieka ziołami datuje się od niepamiętnych czasów. Były one składnikiem pierwszych leków ludzkości. Fitoterapia stosuje leki roślinne, które działają powoli,  regenatywnie, bezwstrząsowo i bez szkodliwych działań ubocznych. Preparaty chemiczne działają tylko na dany organ, natomiast preparaty ziołowe doprowadzają cały organizm do biologicznej równowagi.

Preparaty roślinne ustrój nasz chętnie przyswaja jako naturalny napój i pokarm, z którego wyławia potrzebne dla siebie pierwiastki, sole mineralne, mikroelementy, enzymy,cukry, różne biokatalizatory i zasila nimi wszystkie komórki i tkanki. Jednak, to co nie jest mu potrzebne, wyrzuca z organizmu jako balast. W takim razie nie powinniśmy się bać o przedawkowanie. Ponadto zaletą preparatów jest to, że:

 – zawierają w sobie związki organiczne, do których nasz organizm jest już od wieków przyzwyczajony,

– zawierają związki czynne, których organizm wręcz się domaga,

– posiadają działania synergiczne, czyli, poszczególne składniki ziołowe potęgują swoją aktywność,

– zawierają wielkie bogactwo witamin, garbników,soli mineralnych, olejków eterycznych, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania naszego ustroju, a zwłaszcza układów trawienia, przyswajania pokarmów, wydalania, odtruwania produktów przemiany materii itp.

Homeopatia

Homeopatia jest filozofią, która widzi chorobę jako brak równowagi energetycznej, zakłócenie siły witalnej. Techniki stosowane w homeopatii bazują na założeniu, że nasze ciało posiada właściwości do samoleczenia, a objawy są wyrazem próby naszego ciała do powrotu do stanu równowagi. Preparaty homeopatyczne są tak skonstruowane aby stymulować oraz zwiększać moc leczniczą. Preparaty same w sobie nie maskują ani nie zabijają choroby, ale stymulują naturalne siły organizmu do pozbycia się problemu.

Preparaty homeopatyczne uważane są za bezpieczne, nawet wysokie stężenia nie są toksycznie i nie wywołują skutków ubocznych.

Nasz organizm jest strukturą bardzo delikatną, czułą i wrażliwą, i w sposób zróżnicowany reaguje na produkty naturalne i sztuczne. Wybierajmy preparaty naturalne kiedykolwiek jest to możliwe!